Dodany: 2010-11-29 12:53:17
 

Radar przenośny mandat gwarantowanyInnym rodzajem radaru, który jest również stosowany przez policję oraz straż miejską są tzw. radary przenośne. Jak sama nazwa wskazuje pozwalają na ustawienie ich w dowolnym miejscu. Są przede wszystkim dużo mniejsze od radarów stacjonarnych, mniej widoczne.


Nazywane są przez kierowców mandatem gwarantowanym, dlaczego? Niestety większość kierowców łamie przepisy dotyczące szybkości poruszania się na danym terenie. Nie mówimy tu że wszyscy kierowcy jeżdżą szybko i niebezpiecznie. Jednak większość na ograniczeniu prędkości mimo wszystko przekracza ja o choćby kilka km/h. Jeżeli na przykład w terenie zabudowanym możemy poruszać się z prędkością 50 km/h, przeciętny kierowca zwolni w tym miejscu do 60 km/h za co według taryfikatora kar należy się mandat karny. Radary przenośne wzbudzają w kierowcach różne uczucia.

Jedni twierdzą, ze każdy sposób na poskromienie piratów drogowych jest dobry, inni uważają, ze policjanci i strażnicy miejscy ustawiają radary nie w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa jazdy, tylko specjalnie by zdobywać mandaty..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Radar przenośny mandat gwarantowany
Nick: