Dodany: 2010-11-29 12:36:09
 

Kolejnym wprowadzonym przez policję sposobem, na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach są punkty karne. Prawo jazdy toruń, które uzyskujemy, nie jest zatem dożywotnie, możemy utracić możliwość prowadzenia auta z powodu popełnienia zbyt wielu wykroczeń drogowych.


Punkty karne w razie kontroli drogowej z powodu przekroczenia przepisów kodeksu drogowego, obowiązują w różnej wysokości za różne wykroczenia.

Inną ilość punktów otrzyma zatem kierowca, który przekroczył prędkość o 5 km/h, inną osoba która wyprzedzała inny pojazd w terenie zabudowanym, na podwójnej linii ciągłej i jednocześnie przekroczyła dozwolona prędkość. Każdy kto uzyskał prawo jazdy toruń powinien dostosować się do przepisów, jednak ilość mandatów i utraconego dokumentu prawo jazdy toruń jest w ciągu roku bardzo wysoka. Limit punków karnych które można uzyskać w czasie jednego roku sięga 24. Po przekroczeniu tel liczby niestety prawo jazdy zostanie nam zabrane. Należy dodać, ze nie jest to jedyna kara za uzyskanie punktów karnych. Dodatkowo każdym punktom towarzyszy mandat pieniężny. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Punkty karne
Nick: