Dodany: 2010-11-29 12:13:50
 

Ostatni egzamin- wyjazd na miastoOstatnią częścią egzaminu do zdobycia prawa jazdy jest wyjazd samochodem na miasto. Zawsze towarzyszy nam instruktor, który podczas jazdy mówi nam w jakim kierunku mamy się poruszać. Jest to również w pewnym sensie utrudnienie.


Kursant po pierwsze na pewno jest zdenerwowany, po drugie skupia się bardzo aby nie popełnić żadnego błędu, po trzecie musi dokładnie słuchać instruktora i na bieżąco wykonywać jego polecenia. Łatwiej byłoby znać dokładnie trasę przejazdu i ustawić się odpowiednio wcześniej na właściwym pasie jazdy, instruktor może niestety w ostatnim momencie nakazać nam skręcenie w lewo lub zawrócenie z kierunku jazdy.

Pamiętajmy że liczy się również odpowiednia prędkość podczas egzaminu, liczy się również nasze zachowanie odnośnie pieszych, kultura jazdy. Egzamin jest na pewno tym bardziej stresujący, ze nie ma ty dokładnie podanych zasad jazdy. Nikt nie powie nam kiedy zmienić pas, czy przepuścić pieszego czy nie, kiedy możemy przejechać na żółtym świetle a kiedy absolutnie robić tego nie powinniśmy. Jeżeli dodatkowo na swojej drodze spotkamy pojazd uprzywilejowany, dodatkowo możemy się zestresować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ostatni egzamin- wyjazd na miasto
Nick: