Dodany: 2010-11-29 12:23:51
Karta rowerowa dla nieletnich

Osoby które nie ukończyły osiemnastu lat ani nawet wymaganych do niektórych kategorii 16 lat, mogą a nawet powinny starać się o uzyskanie karty rowerowej, która pozwala na poruszanie się rowerem i motorowerem po drogach publicznych.


Nie jest to olsztyn prawo jazdy ale w przypadku chęci poruszania się rowerem po mieście czy zamiejskimi drogami publicznymi, osoba posiadająca takie uprawnienia nie musi się obawiać o poniesienie konsekwencji za złamanie przepisów o ruchu drogowym. Olsztyn prawo jazdy przysługuje kandydatowi dopiero po zdaniu egzaminów i przejściu kursu teoretycznego i praktycznego.

Podobnie jest w przypadku uzyskania karty rowerowej i motorowerowej. Choć to nie egzamin na olsztyn prawo jazdy, to również należy przejść sprawdzian z umiejętności. Młodzież i dzieci muszą pokonać prawidłowo tor przeszkód zanim zostanie im wydana karta rowerowa. Tego typu sprawdziany przeprowadzane są przez policjantów i odbywają się najczęściej w szkołach, na salach sportowych, aulach. Polegają na torze przeszkód, który zdający muszą pokonać w odpowiednim czasie. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Karta rowerowa dla nieletnich
Nick: