Dodany: 2010-11-29 12:11:55
 

Kiedy zdamy już egzamin teoretyczny i przystępujemy do egzaminu praktycznego a dokładniej do jego pierwszej części, musimy pamiętać by w jak największym stopniu zniwelować stres. Każdemu egzaminowi- również temu towarzysza nerwy, jednak drgająca na sprzęgle noga nie wróży nic dobrego dla zdającego.


Pierwsza część egzaminu praktycznego tzw placyk, jest szeregiem manewrów, które musi wykonać kursant na specjalnie wyznaczonym w tym celu „torze przeszkód”. Manewry które zdający musi mieć opanowane to między innymi: parkowanie tyłem, parkowanie równoległe -tzw koperta, parkowanie ukośne, jazda po łuku, cofanie po łuku, umiejętność zatrzymywania się w odpowiedniej odległości od przeszkody, hamowanie awaryjne, ruszanie na wzniesieniu.

Zdający ma prawo do jedne pomyłki. Należy pamiętać że liczy się również prawidłowe przygotowanie się do wykonania manewru. Pamiętajmy więc o zapięciu pasów wyregulowaniu lusterek po wcześniejszej osobie. Dokładnym sprawdzeniu czy na pewno mamy czystą drogę gdy np. cofamy. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Manewry na tzw placyku
Nick: