Dodany: 2010-11-29 12:43:01
 

Innym sposobem na poskromienie kierowców nagminnie przekraczających prędkość są radary stacjonarne. Mechanizmy te są montowane w przydrożnych słupach metalowych, które są widoczne z danej, określonej odległości.


Radar stacjonarny oprócz tego, że robi zdjęcie pojazdu, który przekroczył dozwoloną na danym terenie prędkość, ma być ostrzeżeniem dla kierowców i wymuszeniem na nich zmniejszenia prędkości. W tym celu radary stacjonarne ustawiane są w miejscach niebezpiecznych oraz w takich, w których ma miejsce najwięcej wypadków drogowych.

Podczas zdawania egzaminów na prawo jazdy toruń kandydat zapoznaje się z zasadami poruszania się po drogach, w terenie zabudowanym i niezabudowanym, jednak jak się okazuje nie zawsze posiadanie prawo jazdy toruń oznacza posiadanie rozsądku i na to dowodem jest właśnie ilość zdjęć wykonywanych przez radary.

Podczas egzaminu na prawo jazdy toruń większy nacisk powinien być kładziony na konsekwencje wynikające z nieprawidłowej jazdy. Radary stacjonarne wg statystyk policyjnych spełniają swoje zadanie, jednak wciąż za mało kierowców zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych kierowców. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Radar stacjonarny – postrachem kierowców
Nick: