Dodany: 2010-11-29 12:21:13
 

Osiemnaście lat to granica jaka postawiona jest w przypadku dotyczącym prawa jazdy kategorii B, czyli możliwości prowadzenia pojazdu osobowego. Prawo jazdy toruń dzieli się jednak na kilka kategorii, które różnią się od siebie wymogami, także dotyczącymi wieku przystępującego do egzaminu. Śród kategorii prawa jazdy wyróżniamy także:


kategorię A czyli umiejętności pozwalające na prowadzenie motoru – w tej kategorii również obowiązuje ograniczenie wiekowe. Osoby, które starają się o uzyskanie prawa jazdy kategorii A muszą również mieć ukończone osiemnaście lat aby prawo jazdy toruń otrzymać. Inaczej jest w przypadku gdy ktoś stara się o prawo jazdy toruń kategorii A1 – czyli uzyskania uprawnień do prowadzenia motoru którego pojemność silnika nie przekracza 125 cm3.

Podobnie jest w przypadku kategorii B1 – czyli prowadzenia pojazdów trójkołowych lub czterokołowych, których ciężar nie przekracza 550 kg, np. guady oraz T czyli ciągnika rolniczego z przyczepą wolnobieżnego. Jedyna kategorią w której kandydat musi mieć więcej niż 18 lat jest kategoria D czyli możliwość prowadzenia ciągnika rolniczego lub autobusu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo jazdy - rodzaje kategorii
Nick: